انواع کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت


انواع کارت ویزیت:

انواع کارت ویزیت را از نظر جنس بررسی میکنیم:

  • کارت گلاسه:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ است و روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می شود. این نوع جنس کارت از لحاظ هزینه با تیراژ بالا بسیار  ارزان و مقرون به صرفه می باشد.

  •  کارت کتان:

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ است و از جمله کارت های پر طرفدار محسوب می شود. این نوع جنس کارت کتان دارای بافت های ریزی می باشد،که همین امر باعث شده تا بیشتر مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد.

  • کارت پی وی سی:

کارت های پی وی سی  دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار هستند.همچنین دوام و طول عمر بیشتری را دارا هستند. این کارت ها ضخامت های متفاوتی دارند،که عبارتند از :  ۳۰۰ میکرون،۵۰۰ میکرون و ۷۶۰ میکرون. کارت پی وی سی های ۳۰۰ و ۵۰۰ به صورت مات می باشند.اما کارت ویزیت پی وی سی ۷۶۰ دارای لمینت براق است. از این نوع کارت به عنوان کارت های عابربانک استفاده می شود.

کارت ویزیت پی وی سیکارت ویزیت کتانکارت گلاسه

 

پوشش کارت ویزیت:

  • کارت ویزیت لمینت برجسته:

این کارت ویزیت دارای ضخامت بسیار بالایی نسبت به کارت های معمولی است. که به علت طرح گرد بودن دور آن مورد توجه قرار گرفته است.

  • کارت ویزیت سلفون:

کارت ویزیت سلفون دارای دو نوع  مات و براق است که بر روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ می شود. سلفون، نوعی روکش پلاستیکی خیلی نازک می باشد،که بر روی کارت کشیده شده و موجب استحکام بیشتر و هزینه کمتر آن می شود.

  • کارت ویزیتUV:

UV نوعی پوشش سلفونی است که بر روی کارت ها قرار می گیرد و باعث زیبایی در چاپ می شود. هنگامی که یووی بر روی سطح یک چاپ طراحی می گردد،رنگ کارت از حالت مات به شکل براق در می آید. در نتیجه تصویر کارت چاپ شده زیباتر نمایش داده می شود.

کارت ویزیت UV

کارت لمینت برجستهکارت ویزیت سلفون

 

شکل و قالب کارت ویزیت:‌

کارت ویزیت بر اساس طرح وشکل دارای انواع برجسته،برش خاص و ساده است. کارت ویزیت با برش خاص نسبت به کارت ساده هزینه بالایی دارد.همین طور زمان بیشتری می خواهد تا آماده شود و مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین در کارت ویزیت برجسته به علت وجود برجستگی های زیبا بسیار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.

کارت ویزیت الکترونیکی:

به هر نوع کارت ویزیت که از ابزار های الکترونیکی مانند گوشی تلفن همراه،رایانه،ایمیل استفاده گردد به عنوان کارت ویزیت الکترونیکی شناخته می شود. در واقع این کارت جایگزین کارت ویزیت های کاغذی می باشند که با هزینه کمتر امکانات بسیار زیادی را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

کارت ویزیت تجاری:

کارت ویزیتی است که اغلب برای تجارت و معرفی شخص به مشتریان استفاده می شود و جنبه بازاریابی ندارد. البته لازم به ذکر است که کارت ویزیت تجاری بصورت غیر مستقیم هم میتواند در امر بازاریابی و تبلیغات نقش داشته باشد.در کارت ویزیت های تجاری میتوان در صورتی که حرفه ی ما خاص باشد از کارت ویزیت عمودی هم استفاده کرد.البته کارت ویزیت های افقی بیشتر جلب توجه می کنند.اما نباید از تاثیر کارت ویزیت های عمودی هم در کسب و کار و نشان دادن خاص بودن کار غافل شد.

نکاتی که برای داشتن یک کارت ویزیت خوب باید حتما به آنها توجه کنیم :

برای داشتن یک کارت ویزیت خوب حتما می بایست توجه بسیاری روی رنگ و همخوانی آن با کسب و کار خود داشته باشیم. رنگ کارت ویزیت یکی از تاثیر گذارترین آرمان ها برای درگیر کردن ذهن مخاطبان و مشتریان است. پس باید توجه لازم را داشته باشیم که استفاده درست از رنگ ها می تواند هویت شرکت ما را به مخاطبان نشان بدهد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در طراحی کارت ویزیت حتما به آن توجه کنیم،استفاده از لوگوی شرکت و انتخاب سایز مناسب برای آن است. نباید لوگو اینقدر کوچک باشد که در طراحی کارت ویزیت به چشم نیاید.همچنین نباید اینقدر بزرگ باشد که دیگر آرمان های مهم اصلا دیده نشوند.

کارت ویزیت

انواع کارت ویزیتچاپ ارزان کارت ویزیتچاپ انواع کارت ویزیتچاپ کارت ویزیتخرید ارزان کارت ویزیتخرید کارت ویزیتخرید کارت ویزیت ارزانسفارش کارت ویزیتقیمت ارزان کارت ویزیتقیمت کارت ویزیتقیمت مناسب کارت ویزیتکارت ویزیتکارت ویزیت ارزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *